اتحادیه اروپا همکاری های خود با عربستان را از سرمی گیرد

به گزارش وبلاگ سوبارو، اتحادیه اروپا که بعد از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد آل سعود مناسبات خود با عربستان سعودی را محدود نموده بود حالا می خواهد این همکاری ها را به صورت فشرده تری از سر گیرد.

اتحادیه اروپا همکاری های خود با عربستان را از سرمی گیرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، روزنامه زوددویچه سایتونگ نوشت: عربستان سعودی و اتحادیه اروپا در مبارزه با افراط گرایی خواستار همکاری تنگاتنگ تر هستند.

به نوشته این روزنامه آلمانی، بین عربستان سعودی و اتحادیه اروپا یک همکاری تنگاتنگ در مبارزه با افراط گرایی در دستور کار قرار گرفته است. بر اساس اطلاعات روزنامه زوددویچه سایتونگ و چند رسانه آلمانی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا توسط گیلز دو کرچوف، هماهنگ نماینده امور مبارزه با تروریسم اروپا آگاه شده اند که قرار است یک همکاری قدرتمندانه تر اطلاعاتی با عربستان را در پیش گیرند.

مقامات سعودی توافق نموده اند که در بالاترین سطوح سالانه با شرکای اروپایی خود رایزنی هایی را درباره افراط گرایی انجام دهند که به ویژه در آن به مبلغانی پرداخته می گردد که از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به اروپا می آیند و همچنین به مسئله آموزش های افراط گرایی از طرف عربستان سعودی و واعظان آنها پرداخته می گردد.

بر اساس نوشته محرمانه ای که در اواخر ماه نوامبر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال شده است، عربستان سعودی می خواهد شفافیت بیشتری درباره جریان های اقتصادی مربوط به این مسئله ایجاد کند.

حالا اتحادیه اروپا می خواهد بعد از محدود کردن روابط خود با عربستان سعودی به دلیل قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان سعودی در ترکیه این پیشنهاد گسترش همکاری ها با عربستان را بپذیرد.

به طور رسمی شورای اتحادیه اروپا هم باید با این تصمیم موافقت کند که البته این مسئله قطعی به نظر می رسد. دولت آلمان از این همکاری ها با عربستان سعودی استقبال نموده است.

دو کرچوف با توجه به تامین بودجه ساختارهای اسلامی افراطی در اروپا اعلام نموده است که بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیروز نشده اند با عربستان سعودی درباره شفافیت بیشتر جریان های اقتصادی توافق نمایند و کوشش های اتحادیه اروپا در این راستا ایفای نقش می نماید که ما از این چالش خارج شویم.

وی همچنین گفته است که در آلمان نهادهای امنیتی در سال های گذشته دیده اند که چگونه ایدئولوژی سلفی گری با جریان های اقتصادی از عربستان سعودی حمایت می گردد. با این حال مقامات رسمی سعودی همیشه از زیر بار عهده داری مسئولیت این مسئله شانه خالی می نموده اند. این یاری های اقتصادی از طرف نهادهای خصوصی تامین می شد که عربستان سعودی هیچ نفوذی بر آن نداشت.

هماهنگ نماینده مبارزه با تروریسم اروپا همچنین در این یادداشت محرمانه اظهار داشت که در دهه های گذشته ایدئولوژی افراط گرایی اسلامی همچنین در اروپا فعالانه تبلیغ شده است و ابزارهای اقتصادی آن از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و به وسیله مبلغین آنجا و منابع خصوصی تامین شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 29 دی 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 1135

به "اتحادیه اروپا همکاری های خود با عربستان را از سرمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا همکاری های خود با عربستان را از سرمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید