اتخاذ سه راه چاره اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان

به گزارش وبلاگ سوبارو، خبرنگاران/هرمزگان وزیر راه و شهرسازی از اتخاذ سه راه حل اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان در برابر سیلاب اطلاع داد.

اتخاذ سه راه چاره اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان

محمد اسلامی عصر امروز(28 دی ماه) در حاشیه سفر به مناطق سیل زده شهرستان جاسک، با اشاره به هدف سفر خود به استان هرمزگان اظهار کرد: این سفر به منظور بازدید از خرابی ها و خسارت های وارده به زیرساخت های حمل ونقل در اثر سیلاب به استان هرمزگان که اراضی و بخش های زیادی از شرق استان را تحت تاثیر خود قرار داده بود، انجام شد.

وی اضافه کرد: بر اساس روایت ها، گزارش های آماری و مشاهدات مسئولان، این حجم سیلاب در دو دهه اخیر بی سابقه و بسیار سنگین بوده و به همین دلیل خرابی ها بسیار زیادی را به جا گذاشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ترمیم خسارت ها با استفاده از اعتباراتی که تصویب خواهد شد، انجام می گردد، گفت: با مشاهده و آنالیز برآورد خسارت های اولیه به زیرساخت های حمل ونقل استان هرمزگان، همچنین ارزیابی اقدامات اجرا شده تا به امروز، امشب تمهیدات بازسازی و مرمت زیرساخت های خسارت دیده را جمع بندی می کنیم.

اسلامی با بیان اینکه در مورد زیرساخت های استان هرمزگان باید به سه نکته اصلی توجه داشت، اعلام نمود: راه های استان در گذشته به صورت آبنما طراحی شده بودند که همه باید به پل تبدیل شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه خط پروژه در راه های قدیمی پایین تر بوده، لذا جاده ها تحت تاثیر سیلاب قرار می گیرند، به همین خاطر باید خط پروژه های جدید بالاتر در نظر گرفته شوند تا تاب آوری بیشتری داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: اقدامی که وزارت نیرو برای ساماندهی رودخانه ها انجام می دهد بسیار مهم است، زیرا با این اقدام، وزارت راه و شرهسازی می تواند با ایمن سازی و بدنه سازی در نقاط تلاقی جاده و رودخانه، راه ها را از نفوذ آب نجات دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 15 اسفند 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2414

به "اتخاذ سه راه چاره اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتخاذ سه راه چاره اساسی برای افزایش تاب آوری راه های استان هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید