استیضاح ترامپ و نگرانی مقامات کاخ سفید از خالی ماندن پست استراتژیست ارشد

به گزارش وبلاگ سوبارو، مقام های سابق و فعلی دولت آمریکا از کاخ سفید خواسته اند تا برای اتخاذ واکنش مناسب در برابر تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان، یک استراتژیست ارشد استخدام کند.

استیضاح ترامپ و نگرانی مقامات کاخ سفید از خالی ماندن پست استراتژیست ارشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، در حالی که ناامیدی متحدان سیاسی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به واکنش دولت به تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا به شدت رو به افزایش است، بعضی مقام های سابق و فعلی دولت آمریکا از کاخ سفید خواسته اند تا یک استراتژیست ارشد جدید را به کار گیرد.

از زمانی که استفن بانون استراتژیست سابق کاخ سفید دو سال قبل مجبور به کناره گیری از این سمت شد، این پست در کاخ سفید خالی مانده است.

ترامپ تاکنون حاضر نشده است تا یک اتاق جنگ برای استیضاح تشکیل دهد. یک منبع مطلع در این باره گفت: ترامپ بر این باور است که تشکیل اتاق جنگ برای استیضاح نشانگر ضعف سیاسی وی خواهد بود.

شاید میک مولوانی رئیس موقت کارکنان کاخ سفید یکی از گزینه های اصلی برای احراز این پست باشد ولی پس از اتفاقات اخیر که مسائل سیاسی زیادی را برای ترامپ ایجاد نموده است، شانس مولوانی برای این پست کاهش یافته است.

پس از گاف های سیاسی مولوانی، متحدان سیاسی ترامپ از وی خواسته اند تا یک سیاستمدار باسابقه و کهنه کار را برای مدیریت و کنترل مسائل مربوط به تحقیقات استیضاح استخدام کند.

به اعتقاد مقام های سابق و فعلی دولت آمریکا، رسیدگی به پرونده تحقیقات استیضاح یک کار بسیار بزرگ است که ترامپ و رئیس کارکنان کاخ سفید به تنهایی قادر به انجام آن نخواهند بود.

از جمله افرادی که برای احراز این سمت نام آنها مطرح شده است می توان به تد کروز سناتور جمهوریخواه تگزاس، جف رو مدیر سابق کمپین انتخاباتی ترامپ و مایک دیویس اشاره نمود.

متحدان سیاسی ترامپ اذعان نموده اند که پر کردن این خلاء بزرگ در تیم سیاسی کاخ سفید بسیار مشکل و سخت است.

این در شرایطی است که اظهارات ویلیام تیلور رئیس سفارت آمریکا در کی یف درباره پرونده جنجالی اوکراین موجب تقویت موضع دموکراتهای کنگره شده است.

تیلور به نمایندگان آمریکایی اطلاع داده است که به وی گفته شده که 400 میلیون دلار یاری نظامی به اوکراین مشروط به این است که ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین تحقیقات گسترده ای را درباره جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش و دخالت در انتخابات 2016 میلادی انجام دهد.

اظهارات تیلور می تواند زبانه های آتش تحقیقات دموکراتها علیه ترامپ را شعله ورتر کند.

تیلور گفت: ساندلند به من گفت که ترامپ به او گفته است که از دولت اوکراین خواسته است تا علنا اعلام کند که تحقیقات درباره بایدن و دخالت در انتخابات 2016 را انجام خواهد داد.

تیلور اضافه نمود: دستور برای متوقف کردن یاری نظامی به اوکراین در ازای انجام تحقیقات درباره بایدن و پسرش، از سوی میک مولوانی رئیس کارکنان کاخ سفید بوده است.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 17 آذر 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 29

به "استیضاح ترامپ و نگرانی مقامات کاخ سفید از خالی ماندن پست استراتژیست ارشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیضاح ترامپ و نگرانی مقامات کاخ سفید از خالی ماندن پست استراتژیست ارشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید