افزایش رفتار نژادپرستانه فرانسوی ها با اتباع چینی در پی شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ سوبارو، با شناسایی ابتلای شش نفر در فرانسه به ویروس کرونا موجی از اقدامات و رفتار های نژادپرستانه علیه اتباع چینی در این کشور به راه افتاده است.

افزایش رفتار نژادپرستانه فرانسوی ها با اتباع چینی در پی شیوع کرونا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه دیگر رسانه های وبلاگ سوبارو، تا کنون ابتلای شش نفر در فرانسه به ویروس کرونا ثبت شده است و موجی از نگرانی را در میان مردم این کشور ایجاد نموده است. اما وجه دیگر ماجرا به رفتارهای توهین آمیز و نژادپرستانه فرانسوی ها با اتباع چینی باز می گردد.

در این میان اتباع چینی مقیم فرانسه آغاز به اعتراض در شبکه های اجتماعی نموده و از هشتک JeNeSuisPasUnVirus# (من ویروس نیستم) استفاده می نمایند تا به تعرضات و رفتارهای نژاد پرستانه ای که با آن ها در فرانسه می گردد اعتراض نمایند.

روی وانگ مؤسس انجمن جوانان چینی در فرانسه در این باره می گوید که تعداد پیغام های نژادپرستانه ای که آن ها را در شبکه های اجتماعی هدف قرار می دهد، بسیار افزایش یافته است.

او اضافه نمود: جوانان آسیایی از پیغام ها و نظرات نژادپرستانه شکایت دارند؛ به چشم خودم دیدم که چگونه خریداران از صندوقدار آسیایی که در یک مغازه کار می کرد، فاصله می گرفتند. آن ها به او گفتند که به کشورت بازگرد و از ما در برابر بیماری ات مراقبت کن.

روی وانگ همچنین گفت که خود او نیز در معرض این رفتارها قرار گرفته و یک بار افراد از اینکه با او سوار آسانسور شوند امتناع نموده اند صرفا به خاطر اینکه او چهره آسیاسی داشت.

یکی از اتباع آسیایی در فرانسه نیز نوشته است: امیدوارم به زودی این ویروس کنترل گردد وگرنه شرایط علیه جامعه آسیای تبار وخیم خواهد شد. آن ها بسیار تحت فشار هستند و فرانسوی ها در معابر عمومی و مترو به محض رؤیت یک آسیایی تبار، بینی خود را گرفته و دور می شوند.

اینگونه رفتار صرفا از سوی افراد رخ نمی دهد، بلکه روزنامه Courrier Picard در صفحه اول خود از عنوان خطر زرد به اشاره به ویروس کروان استفاده نموده و تا کنون از اتباع شرق آسیا در این کشور عذرخواهی ننموده است.

بعضی چینی ها نیز گفته اند که رفتارها نژادپرستانه با آنان پیش از شیوع ویروس کرونا نیز وجود داشته، اما اکنون با شیوع این بیماری، این رفتارها نیز افزایش یافته است.

در مدارس نیز رفتارهای نژادپرستانه با آسیایی تبارها بسیار دیده می گردد. دانش آموزان فرانسوی به محض رؤیت یک دانش اموز آسیایی تبار به او می گویند: از ما دور شو؛ الان ما رو آلوده می کنی. که از آن ها دور گردد و بعضی نیز رفتارهای بسیار زننده تری دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 بهمن 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 1922

به "افزایش رفتار نژادپرستانه فرانسوی ها با اتباع چینی در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش رفتار نژادپرستانه فرانسوی ها با اتباع چینی در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید