افزایش شمار کانادایی های مبتلا به سرطان در سال 2020

به گزارش وبلاگ سوبارو، خبرگزاری خبرنگاران- برآورد می گردد از هر دو کانادایی یک نفر در طول زندگی خود به سرطان مبتلا گردد و سرطان مهم ترین عامل مرگ و میر در این کشور است.

افزایش شمار کانادایی های مبتلا به سرطان در سال 2020

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرگزاری وبلاگ سوبارو، نشریه انجمن پزشکی کانادا اظهار داشت با افزایش سن ساکنان این کشور، انتظار می رود شمار مبتلایان به سرطان در سال 2020 افزایش یابد.

برآورد می گردد از هر دو کانادایی یک نفر در طول زندگی خود به سرطان مبتلا گردد و سرطان مهم ترین عامل مرگ و میر در این کشور است.

با افزایش سن جمعیت کانادا، مرگ ناشی از سرطان و شمار مبتلایان جدید به سرطان و همچنین هزینه های درمان نیز افزایش می یابد.

برای مثال درمان سرطان در کانادا در سال 2005 مبلغ 2 میلیارد و 900 میلیون دلار هزینه داشته در حالی که این هزینه در سال 2012 به 7 میلیارد و پانصد میلیون دلار افزایش یافته است.

دکتر لیاه اسمیت و همکارانش در انجمن سرطان کانادا می گویند در مجموع، شمار مبتلایان به سرطان در کانادا بالاست و با افزایش سن جمعیت، شمار مبتلایان نیز افزایش خواهد یافت.

محققان برآورد می نمایند موارد جدید ابتلا به سرطان که در سال 2020 تشخیص داده خواهند شد به 225 هزار و 800 نفر برسد که 29 هزار و 800 مورد سرطان ریه، 27 هزار و 700 مورد سرطان سینه، 26 هزار و 900 مورد سرطان روده بزرگ و راست روده و 23 هزار و 300 مورد نیز سرطان پروستات خواهند بود که شامل حدود نیمی از موارد سرطان می گردد.

سرطان ریه، بزرگ ترین عامل مرگ و میر در کانادا است که یک مورد از هر چهار مورد از 83 هزار و 300 مرگ ناشی از سرطان در سال 2020 را تشکیل خواهد داد.

انتظار می رود شمار موارد جدید ابتلا به سرطان در سال 2020 در کانادا در مردان حدود 5 درصد بیشتر از زنان باشد.

انتظار می رود شمار مرگ و میر در مردان بر اثر سرطان بیشتر از زنان باشد و در مردان سرطان پروستات شایع ترین خواهد بود و یک مورد از هر 5 مورد سرطان را تشکیل می دهد.

سرطان سینه نیز شایع ترین سرطان در زنان است و از هر چهار مورد سرطانی، یک مورد را شامل می گردد.

مرگ ناشی از سرطان از دهه 80 در قرن گذشته تا حدود نصف کاهش یافته بود و شمار موارد سرطان روده بزرگ و راست روده نیز کاهش داشت.

به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، سلول های سرطانی از سازوکار های عادی تقسیم و رشد سلول ها جدا می افتند. علت دقیق این پدیده نامشخص است، ولی محتمل است عوامل ژنتیکی یا عوامل بیرونی هم چون ویروس و مواد سرطان زا موثر باشد.

در یک جاندار سالم، همواره بین میزان تقسیم سلول، مرگ طبیعی سلولی و تمایز، تعادل وجود دارد.

سرطان شامل همه انواع تومور های بدخیم می گردد که در پزشکی آن ها را بیشتر با نام نئوپلاسم می شناسند.

احتمال بروز سرطان در سنین مختلف وجود دارد، ولی احتمال بروز سرطان با افزایش سن زیاد می گردد سرطان باعث 13٪ مرگ ها است و بر اساس گزارش انجمن بهداشت آمریکا سالانه هفت میلیون و ششصد هزار نفر بر اثر سرطان جان خود را از دست می دهند.

سرطان، ویژه انسان نیست و همه جانوران و گیاهان پرسلولی نیز ممکن است به سرطان دچار شوند.

سرنوشت سلول ها کاملاً کنترل شده است و براساس احتیاج های بدن می باشد.

در جنین میزان تکثیر سلول ها بیشتر از مرگ طبیعی سلولی است، اما در جاندار بالغ میزان مرگ سلولی و تقسیم سلولی به تعادل می رسد.

سرنوشت سلول در هر زمان، به طور کاملاً دقیق، از طریق فاکتور های رشد، پیغام های محیطی و بعضی پروتئین ها و پیغام رسان های سلولی، کنترل می گردد.

جهش هایی که به تغییر هر یک از فاکتور های موثر در سرنوشت سلول منجر می شوند باعث به هم خوردن نظم دقیقی که در تنظیم رشد و تکثیر و تمایز سلول ها وجود دارد می گردد و می تواند منجر به بروز سرطان گردد.

سلول های سرطانی کنترل خود را بر چرخه سلولی از دست داده و به طور مداوم و بدون توجه به پیغام های سلولی و فاکتور های رشد، به تکثیر ادامه می دهند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 فروردین 1399 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2693

به "افزایش شمار کانادایی های مبتلا به سرطان در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار کانادایی های مبتلا به سرطان در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید