ترامپ اروپایی ها را برای فعال سازی مکانیسم حل اختلاف در برجام تحت فشار گذاشت

به گزارش وبلاگ سوبارو، یک روزنامه آمریکایی ادعا نموده دونالد ترامپ با تهدیدی شوکه کننده کشور های اروپایی را برای فعال سازی مکانیسم حل اختلاف در برجام تحت فشار قرار داده است.

ترامپ اروپایی ها را برای فعال سازی مکانیسم حل اختلاف در برجام تحت فشار گذاشت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با قیمت تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یک روز پس از فعال شدن ساز و کار حل اختلافات در برجام از سوی سه کشور اروپایی، یک روزنامه آمریکایی فاش کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده چند روز قبل در پیغامی محرمانه به سه کشور اروپایی حاضر در برجام هشدار داده بود که در صورت عدم همراهی با سیاست های ضد ایرانی واشنگتن ، با اعمال تعرفه بر خودرو روبرو می شوند.

روزنامه واشنگتن پست چهارشنبه به نقل از چند مقام اروپایی آگاه در این زمینه نوشت که دونالد ترامپ به طور محرمانه به آلمان، انگلیس و فرانسه پیغام ارسال و آن ها را تهدید نموده بود که در صورت خودداری از فعال کردن ساز و کار حل اختلافات در برجام، تعرفه 25 درصدی بر خودروهای اروپایی وضع خواهد نمود.

جرمی شاپیرو تحلیلگر اندیشکده شورای روابط خارجی اروپا در این باره گفت که تهدید به اعمال تعرفه از سوی آمریکا یک تاکتیک مافیایی است. او گفت: تهدید به اعمال تعرفه، تاکتیکی مافیاگونه است و روابط میان کشورهای متحد نباید اینطور باشد.

واشنگتن پست نوشته هنوز تعیین نیست که آیا این تهدید ترامپ موجب شده کشورهای اروپایی تصمیم به فعال سازی مکانیسم حل و فصل اختلاف بگیرند یا خیر، زیرا کشورهای اروپایی از چند هفته پیش هشدار می دادند ممکن است ساز و کار مورد نظر را فعال نمایند.

یک مقام ارشد آمریکایی نیز در باره هشدار دولت ترامپ به سه کشور اروپایی در زمینه اعمال تعرفه بر خودرو گفت: ما آشکار ساخته ایم که برجام توافقی وحشتناک است.

این مقام آمریکایی اذعان کرد که پیش از تهدید اروپایی ها، سه کشور یاد شده در پی فعال ساختن ساز و کار حل اختلافات در برجام بودند.

این مقام آمریکایی گفت: اجماع بین اروپایی ها در خصوص لزوم پاسخگویی به تهران از هفته ها قبل شکل گرفت و رفتار تنش زای ایران و نقض توافق هسته ای از سوی این کشور به عاملی پیش برنده در این راستا تبدیل شد.

یک مقام ارشد اروپایی که مایل به افشای هویتش نبود نیز گفت که مقامات آمریکایی این تهدید دولت ترامپ را به طور مستقیم و نه به وسیله سفارت خانه های خود به لندن ، پاریس و برلین انتقال داده بودند.

آلمان، انگلیس و فرانسه روز سه شنبه در اقدامی که آن را کوشش برای حفظ برجام خواندند، با انتشار بیانیه ای، ساز و کار حل اختلاف در چارچوب برجام را فعال کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 1869

به "ترامپ اروپایی ها را برای فعال سازی مکانیسم حل اختلاف در برجام تحت فشار گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اروپایی ها را برای فعال سازی مکانیسم حل اختلاف در برجام تحت فشار گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید