خبرنگاران ائتلاف بین المللی، جابجایی نیرو در افغانستان را متوقف کرد

به گزارش وبلاگ سوبارو، تهران- خبرنگاران- ائتلاف آمریکا و ناتو خاطرنشان کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، جابجایی نیرو در افغانستان را موقتاً متوقف می نماید.

خبرنگاران ائتلاف بین المللی، جابجایی نیرو در افغانستان را متوقف کرد

به گزارش تارنمای هیل، ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان پنجشنبه با انتشار بیانیه ای گفت که این تصمیم، همچنین به معنای آن است که بعضی نیروها امکان خروج از افغانستان را نخواهند داشت.

وی گفت: این ائتلاف تعدیلات لازم را برای توقف موقتی اعزام نیرو به میدان انجام می دهد. در بعضی موارد، این اقدامات باعث می گردد تا بعضی نیروها فراتر از تاریخی که برای مأموریتشان مشخص شده بود، بمانند.

وی اضافه نمود: تا روز پنجشنبه 21 نفر از این نیروها علائمی مشابه آنفلوانزا داشته و قرنطینه شده اند.

به نوشته هیل، در افغانستان هیچ آزمایشگاهی برای تحلیل آزمایش کرونا وجود ندارد و نمونه ها برای آنالیز بیشتر به تأسیسات آزمایشگاهی آمریکا در آلمان یا مراکز غیرنظامی در نقاط دیگر فرستاده می گردد.

میلر اظهار کرد که یکهزار و 500 نیرو اعم از غیرنظامی و پیمانکار، هفته گذشته به افغانستان وارد شدند و در زمان حاضر در قرنطینه هستند.

وی اضافه نمود که قرنطینه این افراد، صرفاً یک اقدام احتیاطی است.

ائتلاف بین المللی همچنین دیدار های حضوری با همتایان افغانستانی را محدود نموده و جلسات آنها به وسیله ابزارهای فنی انجام خواهد شد.

توقف جابجایی نیروهای بین المللی در افغانستان در حالی است که آمریکا، طبق توافق با طالبان، باید در مدت 135 روز نیروهایش را کاهش داده و به هشت هزار و 600 نفر برساند. آمریکا گفته که کاهش نیروها شروع شده است.

سونی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان روز چهارشنبه در توئیتی نوشت که مقام ها همچنان به اجرای دستور کاهش نیرو تا هشت هزار و 500 نفر ادامه می دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1399 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 3386

به "خبرنگاران ائتلاف بین المللی، جابجایی نیرو در افغانستان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف بین المللی، جابجایی نیرو در افغانستان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید