درخواست جلسه اضطراری ایمن سازی آثار تاریخی کاشان

به گزارش وبلاگ سوبارو، مدیرکل بحران استان اصفهان خواهان تشکیل جلسه اضطراری برای ایمن سازی آثار تاریخی کاشان به ویژه مجموعه بازار این شهرستان شد.

درخواست جلسه اضطراری ایمن سازی آثار تاریخی کاشان

منصور شیشه فروش در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و پاسخ به حوادث شهرستان کاشان اضافه نمود: برای ایمن سازی بازار کاشان باید میراث فرهنگی، شهرداری و اصناف جلسه ای برگزار نمایند و علاوه بر آموزش ها و نظارت سازمان آتش نشانی، شرکت های تاسیساتی آب، برق و گاز نیز مسائل حوزه خود را در این مکان ارزشمند تاریخی رفع نمایند.

وی توضیح داد: با توجه به مطالعات انجام شده احیای آب انبارهای تاریخی کاشان برای اجرای این طرح نامه ای به وزرات نیرو ارسال شده است.

شیشه فروش با بیان آنکه طبق پیش بینی های هواشناسی امکان یخبندان در روزهای آینده وجود دارد، توضیح داد: برای مقابله صحیح با این بحران ضروری است از تمام امکانات موجود استفاده گردد و دهیاری ها موظفند به یاری بخشداری بر چگونگی بازگشایی معابر و راستا ها تمرکز نمایند.

وی با اشاره به تنوع آب و هوایی در شهرستان کاشان بیان نمود: این شرایط جوی ایجاب می نماید برای توسعه سیستم های هواشناسی در کاشان نقاط مختلف شهرستان جهت احداث ایستگاه های هواشناسی ظرفیت سنجی گردد تا تمامی مناطق مجهز به ایستگاه ها گردد.

شیشه فروش با تحسین چابک سازی سیستم مدیریت بحران شهرستان کاشان گفت:اخیرا طرح جامع ای تحت عنوان ارتقا سیستم هشدار مخاطرات جوی در استان به بهره برداری رسیده است و برای کاربرد اینگونه طرح ها در کاشان ضروری است نیازهای شهرستان تا افق های بلند مدت آنالیز و در نظر گرفته گردد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با تاکید بر بیمه محصولات کشاورزی گفت: در شهرستان کاشان کشاوررزان 50 درصد کمتر از سال قبل محصولات خود را بیمه نموده اند که با توجه به اهمیت این موضوع باید پیگیری های لازم برای ترغیب بخش کشاورزی انجام گردد.

شیشه فروش با بیان اینکه منطقه 2 استان تهران با 800 هزار نفر جمعیت تعیین استان اصفهان در زمان بروز حوادث است، اظهار داشت: شهرداری کاشان باید با شهرداران اراک، قم و منطقه 2 تهران برای یاری و همرسانی به یکدیگر در هنگام حوادث تفاهم نامه ای امضا کند.

منبع : اهل کاشانم

منبع: چمدان
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 17 اسفند 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2442

به "درخواست جلسه اضطراری ایمن سازی آثار تاریخی کاشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جلسه اضطراری ایمن سازی آثار تاریخی کاشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید