صنعت مرغداری، زمینه ایجاد 15 هزار فرصت شغلی در گیلان

به گزارش وبلاگ سوبارو، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تعداد اشتغال ایجاد از مرغداری در استان گیلان گفت: در صنعت مرغ داری 15 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در استان گیلان ایجادشده و پنج هزار فارغ التحصیل رشته دام پروری مشغول به کار هستند.

صنعت مرغداری، زمینه ایجاد 15 هزار فرصت شغلی در گیلان

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علی اکبرنژاد دوشنبه دوم دی با بیان این که تولید مرغ در استان گیلان بسیار به رونق اقتصادی در این استان کمک می کند، اظهار کرد: مرغ یکی از پرمصرف ترین کالاهای کشور و استان گیلان است که در بیشتر غذاهای شاقتصادی استفاده می شود.

وی با اشاره به تعداد واحدهای مرغداری در استان گیلان گفت: استان گیلان دارای 820 واحد مرغداری و تولید مرغ بوده که سالانه 180 هزار تن گوشت مرغ تولید می کند که با افزایش 15 درصدی روبرو بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اذعان به اینکه نیمی از گوشت مرغ کشور در استان گیلان تأمین می شود، شرح داد: شهرستان صومعه سرا دارای رتبه اول در تولید مرغ استان بوده و در گیلان ماهیانه 15 هزار تن گوشت مرغ تولید شده که 50 درصد آن به خارج استان صادر و 25 درصد جوجه کشور را تأمین می کند که در جایگاه دوم واقع شده است.

اکبرنژاد با اشاره به تعداد اشتغال ایجاد از مرغداری در استان گیلان افزود: در صنعت مرغداری 15 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در استان گیلان ایجاد شده و پنج هزار فارغ التحصیل رشته دام پروری مشغول به کار هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 بهمن 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 1990

به "صنعت مرغداری، زمینه ایجاد 15 هزار فرصت شغلی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت مرغداری، زمینه ایجاد 15 هزار فرصت شغلی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید