طرح واشنگتن برای دور زدن طرح مجلس عراق مبنی بر اخراج آمریکایی ها

به گزارش وبلاگ سوبارو، یک کارشناس امنیتی عراق درباره نقشه واشنگتن برای دور زدن طرح مجلس این کشور، مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق، هشدار داد.

طرح واشنگتن برای دور زدن طرح مجلس عراق مبنی بر اخراج آمریکایی ها

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سوبارو، کریم الخیکانی کارشناس امنیتی عراق درباره تحرکات واشنگتن و کوشش در شورای امنیت سازمان ملل برای تحمیل ابقای نیروهای آمریکایی در عراق هشدار داد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه شرح داد: واشنگتن به دنبال انتقال شماری از سرکرده های داعش که در پایگاه های خود به ویژه در التنف و الحسکه آموزش داده، به عراق است. آمریکا به منظور در هم شکستن تصمیم مجلس عراق مبنی بر اخراج نظامیان خارجی از کشور، پس از انتقال شماری از ایادی تروریستی اش به عراق و انجام عملیات های تروریستی، در شورای امنیت تحرکاتی را شروع می نماید و این تصور را القاء می نماید که عراق همچنان تهدید نخست برای دنیا به شمار می رود و ضرورت دارد که نیروهای ائتلاف بین المللی برای مبارزه با این تروریسم، همچنان در عراق باقی بمانند.

الخیکانی گفت: نیروهای امنیتی در قبال این اقدامات و طرح های واشنگتن، باید در مناطق مختلف بیش از پیش مستقر شوند و دولت عراق نیز هرچه سریعتر، سامانه های پدافندی را خریداری و نیروهای امنیتی را به خوبی مجهز کند. همچنین با روسیه یا چین، توافقنامه های برای خرید بالن های شناسایی و دوربین های حرارتی دوربرد امضاء گردد تا تحرکات تروریست ها در نوار مرزی مشترک با روسیه زیر نظر گرفته گردد.

امروز قُصَی الانباری مدیر اداره سازمان بدر در استان الانبار نیز ، از عملیات جدید هلی برن آمریکا در این استان و انتقال شماری از سرکرده های داعش از سوریه به وادی حوران و صحرای غربی این استان، پس از پاکسازی آن به دست الحشد الشعبی عراق، و کوشش برای احیای داعش با نامی جدید اطلاع داد.(جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 اسفند 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2423

به "طرح واشنگتن برای دور زدن طرح مجلس عراق مبنی بر اخراج آمریکایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح واشنگتن برای دور زدن طرح مجلس عراق مبنی بر اخراج آمریکایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید