عضو سابق کمیسیون انتخابات افغانستان: آمریکا در انتخابات مداخله داشته است

به گزارش وبلاگ سوبارو، رییس سابق دبیرخانه کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که آمریکا و دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان در انتخابات این کشور مداخله داشته اند.

عضو سابق کمیسیون انتخابات افغانستان: آمریکا در انتخابات مداخله داشته است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ سوبارو، داوود علی نجفی رییس سابق دبیرخانه کمیسیون انتخابات افغانستان در نشستی گفت که بیشترین هزینه های انتخاباتی افغانستان را آمریکا پرداخت می نماید و ادامه داد: هر که نان دهد، فرمان دهد؛ این موضوع بر سر سازمان ملل در افغانستان و هم این کشور تاثیر داشته است.

به گزارش طلوع نیوز، محمود صیقل نماینده سابق افغانستان در سازمان ملل نیز درباره مداخله سازمان ملل در انتخابات گفت، در قطع نامه ای که شورای امنیت تصویب کرد تغییری دیده می گردد که نشان دهنده نقش دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان برای سازماندهی انتخابات این کشور است.

انتخابات افغانستان در ششم مهر امسال برگزار گردید اما پس از ماه ها نتیجه آن هنوز معین نیست و بعضی کارشناسان و چهره های سیاسی افغان، آمریکا را مسئول بحران کنونی انتخاباتی در این کشور می دانند.

چندی پیش نیز بازدیدهای سفیر آمریکا در کابل از کمیسیون انتخابات افغانستان انتقاد سنای این کشور را در پی داشت.

کامل بیگ حسینی نماینده سنای افغانستان در این باره گفته بود که سفیر آمریکا در امور کاری کمیسیون انتخابات مداخله نموده و برای اعضای کمیسیون نیز دستور کار معین می نماید، بازدیدهای وی برای ما پذیرفتنی نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اسفند 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2248

به "عضو سابق کمیسیون انتخابات افغانستان: آمریکا در انتخابات مداخله داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو سابق کمیسیون انتخابات افغانستان: آمریکا در انتخابات مداخله داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید