ماکرون خواهان توقف اعتصابات فرانسه در طول تعطیلات کریسمس شد

به گزارش وبلاگ سوبارو، رئیس جمهور فرانسه از اتحادیه های حمل ونقل این کشور که در اعتصاب به سر می برند درخواست کرد در طول تعطیلات کریسمس این اعتصابات را متوقف نمایند.

ماکرون خواهان توقف اعتصابات فرانسه در طول تعطیلات کریسمس شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز یکشنبه از اتحادیه های حمل ونقل درخواست کرد برای جلوگیری از مختل شدن سفرها در طول تعطیلات کریسمس به اعتصاب خود سرانجام دهند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ماکرون روز یکشنبه در کنفرانسی خبری گفت: عمل اعتصاب قابل توجیه و مورد حمایت قانون اساسی است اما فکر می کنم لحظاتی در زندگی ملت وجود دارد که بهتر است در آن، به احترام خانواده ها و زندگی خانوادگی، تعلیقی [در اعتصابات] در نظر گرفته گردد.

رئیس جمهور فرانسه اضافه کرد وقفه در اعتصابات به این معنا نیست که اتحادیه ها دست از خواسته های خود کشیده اند اما نوعی احساس مسئولیت و احترام نسبت به مردم فرانسه را نشان می دهد که زمان هایی را از هم جدا بوده و می خواهند در تعطیلات کنار هم باشند.

اتحادیه ها و اصناف مختلف فرانسوی نزدیک به دو هفته است که در اعتراض به اصلاحات دولت ماکرون درخصوص حقوق بازنشستگی وارد اعتصاب شده و خدمات حمل ونقل را در این کشور فلج نموده اند.

برخلاف دعوت بعضی اتحادیه ها به توقف اعتصاب در خلال تعطیلات کریسمس، چندین گروه کارگری بخش حمل ونقل ریلی با آن مخالفت نموده اند. در نتیجه همچنان بعضی خطوط حمل ونقل ریلی بین شهری پرسرعت فرانسه در حالت تعطیل بوده و نیمی از مسیرهای متروی پاریس نیز بسته هستند.

دولت فرانسه اعلام نموده هر چقدر که اعتصابات ادامه داشته باشد، از اجرای طرح جدید حقوق بازنشستگی عقب نشینی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 بهمن 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 1967

به "ماکرون خواهان توقف اعتصابات فرانسه در طول تعطیلات کریسمس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون خواهان توقف اعتصابات فرانسه در طول تعطیلات کریسمس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید