نکته بهداشتی: نوردرمانی برای افسردگی فصلی

به گزارش وبلاگ سوبارو، تغییر فصل ها باعث می گردد در افراد مستعد افسردگی زمستانی یا اختلال خلقی فصلی بروز کند.

نکته بهداشتی: نوردرمانی برای افسردگی فصلی

به گزارش وبلاگ سوبارو، اختلال خلقی فصلی (SAD) معمولا در اواخر پاییز یا اوائل زمستان بروز می نماید و در با رسیدن فصل های بهار یا تابستان رفع می گردد.

کوتاه شدن روزها و بلندتر شدن شب ها با آغاز فصول سرد ممکن است چرخه خواب و کارکردهای بدنی تاثیر می گذارد. بعضی از افراد نمی توانند خود را با این تغییر تطبیق دهند.

بدن ما دارای یک سیستم چرخه شبانه روزی است که به بر اساس اثرات محیطی از جمله چرخه نور و تاریکی تنظیم می گردد. اختلال در این سیستم از جمله می تواند خواب را مختل کند و بر بهره وری فرد در طول روز تاثیر بگذارد و به افسردگی بینجامد.

آنالیز ها نشان داده اند که قرار دریافت در معرض تابش نور آفتاب یا نوردرمانی با نور مصنوعی و نیز مصرف مکمل های ویتامین D می تواند به بهبود این عارضه یاری کند.

قرار دریافت در معرض نور درخشنده در صبح ها پس از بلند شدن از خواب می تواند به افراد دچار افسردگی فصلی یاری کند تا کارهای روزانه اش را بهتر انجام دهند.

وسائل خانه های هوشمند امروزی که می توان میزان و نوع نور را در آنها تنظیم کرد، هم یاری کننده هستند. برای به خواب رفتن راحت در شب چراغ های باید با رنگ سفید گرم روشن شوند و بعد به تدریج در طول 30 دقیقه نورشان کاهش یابد و خاموش گردد. در صبح هم با استفاده از همین تنظیم نور هوشمند می توانید در یک دوره 30 دقیقه ای طلوع آفتاب را شبیه سازی کنید.

  • نوردرمانی به کاهش علائم افسردگی یاری می نماید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 320

به "نکته بهداشتی: نوردرمانی برای افسردگی فصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته بهداشتی: نوردرمانی برای افسردگی فصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید