واکنش حزب همبستگی به فرایند بررسی صلاحیت ها

به گزارش وبلاگ سوبارو، حزب همبستگی ایران اسلامی با انتقاد از فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، این امر را در برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثری موثر دانست.

واکنش حزب همبستگی به فرایند بررسی صلاحیت ها

به گزارش وبلاگ سوبارو، در بخش هایی از بیانیه حزب همبستگی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی در شرایط داخلی و تهدیدهای خارجی خاطرنشان شده است: در شرایطی که کشور در یکی از حساس ترین برهه های زمانی خود به سر می برد، نیاز به تشکیل یک مجلس مقتدر، کلان نگر و با حضور نخبگان همه جریانات سیاسی که بتوانند کنندگی طیف های مختلف مردم را به عهده داشته و تصمیماتی بر مبنای منافع ملی اتخاذ کنند، بیش از پیش ضروری می کند.

نویسندگان این بیانیه یادآور شده اند: آن چه حزب همبستگی ایران اسلامی در ششمین کنگره سراسری خود در روزهای پایانی آذر ماه و با موضوع نهادهای انتخابی و جمهوریت نظام در خصوص ایجاد فضایی مناسب برای شرکت آزادانه همه سلایق در انتخاباتی رقابتی و منصفانه و تشکیل مجلسی در تراز ایران اسلامی تذکر داده بود، اینک خودنمایی می کند.

صادرکنندگان این بیانیه معتقدند که با توجه به نتیجه بررسی صلاحیت ها مجلسی شکل نمی گیرد که بتوان امیدی به به تشکیل آن داشت مگر آن که در اندک فرصت باقی مانده شاهد تغییر رویکرد و حرکت در راستا تامین منافع ملی باشیم.

حزب همبستگی ایران اسلامی اعلام کرده است که همچون دیگر احزاب اصلاح طلب و علیرغم همه محدودیت ها تنها راه اصلاح را رجوع به صندوق های رای و تسری خواست و اراده مردم در تصمیم سازی های خرد و کلان می داند و ادامه داده است: با تکیه بر همین دیدگاه، همه اعضای واجد شرایط خود را به شرکت در فرآیند ثبت نام و حضور در انتخابات مجلس فراخواند و هم گام با سیاست های کلان جریان اصلاحات، برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثری مردم و نخبگان سیاسی را سرلوحه اقدامات خود قرار داد که متاسفانه با واکنش ناامید کننده تصمیم گیران ذیربط نظارتی و شورای نگهبان روبه رو شد.

اعضای حزب همبستگی ایران اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد هیات های اجرایی و هیات های نظارت و رد صلاحیت هایی که غیرمنصفانه خوانده اند تاکید کرده اند: محدودیت برای حضور جریان اصلاحات به عنوان کننده طیف وسیعی از مردم در مجلس آینده، علاوه بر محروم کردن کشور از بخش مهمی از ظرفیت نخبگان و کارشناسان موثر و دلسوز، اقدامی است چالش برانگیز و تشکیل مجلسی ضعیف را بر خلاف منافع ملی و انسجام داخلی به دنبال خواهد داشت.

این حزب در بند پایانی بیانیه خود با هشدار به تاثیر فرایند بررسی صلاحیت ها، شورای نگهبان را به تجدید نظر و اصلاح عملکرد خود فراخوانده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2434

به "واکنش حزب همبستگی به فرایند بررسی صلاحیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حزب همبستگی به فرایند بررسی صلاحیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید