118 نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شد

به گزارش وبلاگ سوبارو، خبرنگاران/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 118 تبعه غیرمجاز خارجی سال جاری در واحدهای تولیدی استان شناسایی و اخراج شدند.

118 نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شد

علی آشتاب با اشاره به اهمیت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز اظهار کرد: در این راستا 851 مورد بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار استان در مورد اتباع انجام شده که 92 بازرسی آن در قالب گشت های مشترک شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی با حضور نماینده فرمانداری و نیروی انتظامی و سایر دستگاه های اجرای ذیربط انجام شده است که منجر به شناسایی 118 نفر تبعه غیرمجاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به همکاری نیروی انتظامی در اخراج این افراد از کشور اعلام کرد: با توجه به معضل بیکاری در استان و اهمیت استفاده از جوانان در فرصت های شغلی، شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیر مجاز از محیط های کاری در دستور کار واقع شده است و با کارفرمایانی که مرتکب این جرم شوند به شدت برخورد خواهد شد.

وی توضیح داد: به موجب ماده 120 و 181 قانون کار، بکارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب می گردد که در این راستا 13 کارفرمایی که قانون را نادیده گرفته بودند ضمن ابلاغ برگ جریمه، به مراجع قضایی معرفی شدند.

آشتاب یادآور شد: واحدهای کشاورزی، صنعتی و خدماتی که اتباع بیگانه غیرمجاز به کار بگیرند به استناد بند (ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت ضمن معرفی به مراجع قضایی، بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهند شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه توانمندسازی نیروی کار ایرانی به وسیله آموزش و توانمندسازی صورت می گیرد، اظهار کرد: در مجموع 96 نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 17 اسفند 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 2449

به "118 نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "118 نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید