سلامتی و پزشکی

آیا تزریق آمپول و سرُم روزه را باطل می کند؟

از احکام مربوط به روزه داری ماه مبارک رمضان، حکم تزریق آمپول و سرم در شرایط روزه است.

12 تیر 1399

رباتی که به بیماران کرونایی خوشامد می گوید

دولت ژاپن به تازگی تصمیم گرفته، بیماران مبتلا به ویروس کرونا را که علائم خفیفی دارند در هتل ها نگهداری کند و رباتی هایی تهیه نموده که به این بیماران خوشامد می گوید.

11 تیر 1399

اتحادیه اروپا به یاری های کرونایی چین و روسیه بدبین شد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بعضی منابع دیپلماتیک اعلام کردند که اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه میزبان نشستی با 6 کشور حوزه بالکان است که قدردانی این کشورها از یاری های چین و روسیه در جریان بحران کرونا، چندان به مذاق بروکسل خوش نیامده است.

9 تیر 1399

شیوه جدید روسیه برای درمان کرونا ،تنفس ترکیبی هلیوم و اکسیژن داغ

رئیس پژوهشگاه فیزیولوژی و ایمنولوژی آموزشگاه علوم روسیه از شروع بکارگیری شیوه ای جدید برای درمان بیماران کرونا خبر داده است.

9 تیر 1399

الکاظمی و شیعیان توافق کردند

ایسنا نوشت: منابع سیاسی اعلام کردند که رهبران گروه های شیعه عراق بر سر ادامه ماموریت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق به توافق رسیده اند تا در ازای آن، وی تعدادی از اسامی نامزدها برای تصدی پست های وزارتی در دولت آینده را تغییر دهد.

8 تیر 1399

خرید اوراق کرونا در فرابورس یک ماه دیگر تمدید شد

فرابورس ایران که برای مقابله با ویروس کرونا، پروژه تامین مالی جمعی با کمک ظرفیت های بازار سرمایه را آغاز کرده بود، مهلت مشارکت در این پروژه را تا پایان اردیبهشت تمدید کرد.

6 تیر 1399

محدودیت های شدید برای مهار کرونا ماه ها برقرار خواهد بود

وزیر خارجه انگلیس با مردود دانستن کاهش تدابیر سخت گیرانه برای مهار کرونا در این کشور گفت: مردم باید بپذیرند که محدودیت های شدید ماه ها برقرار خواهد بود.

4 تیر 1399

همه داروهای کرونا؛ از معجزه ماداگاسکار تا داروی آرتروز و HIV

در حال حاضر به نظر می رسد جهان ناامید شده است تا راه هایی برای کند کردن گسترش کروناویروس جدید و روش هایی برای درمان این بیماری خطرناک پیدا کند. تا تاریخ 6 آوریل، بیش از 200 کارآزمایی بالینی بر روی دارو ها و یا واکسن های احتمالی COVID-19 اجرا شده و همچنان در حال...

3 تیر 1399

نظم نوین جهانی در دنیای پساکرونا

به گزارش خبرنگاران، بی بی سی در تحلیلی در این رابطه می نویسد: موضع تهاجمی آمریکا نسبت به چین در خصوص کوتاهی سهوی و احتمالاً با انگیزه اولیه عمدی در بروز و شیوع ویروس کرونا هر روز بالاتر می گیرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در گزارش دهی روزانه خود...

3 تیر 1399

ضدعفونی کننده هایی که به موبایلتان آسیب می زند

تمیز کردن نامناسب موبایل می تواند به آن آسیب برساند؛ بنابراین هنگام ضدعفونی کردن، تمیز کننده را مستقیماً روی تلفن اسپری نکنید و از تمیز کردن موبایل با پارچه های زبر خودداری کنید.

3 تیر 1399

سروش: قوای سه گانه برای حل مسائل معیشتی مردم برنامه داشته باشند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مهمترین تهدید کرونا را به خطر افتادن نشاط اجتماعی و در نهایت سلامت جامعه دانست و گفت: باید قوای سه گانه با برآورد خسارات وارد شده به صاحبان مشاغل و شرایط معیشت مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر برآورد و برنامه...

1 تیر 1399

معاینه بیماران مشکوک به کرونا با سگ رباتیک

یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه ساخت ربات می گوید که ربات چهارپای این شرکت در حال یاری رسانی به کادر درمان بیمارستان ها در مبارزه با بیماری کووید 19 است.

31 خرداد 1399

رهبر کره شمالی به خاطر شیوع کرونا پنهان شده است؟

پس از شایعات درباره مرگ رهبر کره شمالی در رسانه های اجتماعی، اکنون یک خبرگزاری احتمال پناه دریافت او را در برابر شیوع ویروس کرونا مطرح کرده است.

30 خرداد 1399

تهدیدهای سه گانه در آفریقا ، مردم در محاصره کرونا، سیل و ملخ

بارش های سنگین در کشورهای شرق قاره آفریقا و راه افتادن سیل زندگی مردم را با تهدید از راه رسیدن میلیاردها ملخ در اوج بحران کرونا تهدید می نماید.

30 خرداد 1399

اولین صحبت های نوشنده ادرار شتر پس از دستگیری ، واکنش و اقدامات پلیس

شیادی که مردم را به نوشیدن ادرار شتر برای مقابله با ویروس کرونا دعوت نموده بود پس از دستگیری از مردم عذرخواهی کرد.

29 خرداد 1399

کشاورزان گلستانی مزارع گندم و جو خود را آبیاری نمایند

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی، کشاورزان گلستانی آبیاری زمین های کشاورزی گندم و جو را در دستور کار خود قرار دهند.

28 خرداد 1399

درمان خشکی پوست با گیاهان دارویی

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به دنبال روشهای طبیعی و گیاهی برای مراقبت از پوست خود هستند با ما همراه شوید…

25 خرداد 1399

کرونا در کازرون پرسه می زند، ریه هایی که کرونا در آن ها جاخوش می کند

رئیس شبکه بهداشت و درمان کازرون از افزایش مبتلایان به کرونا در شهرستان کازرون خبر داد.

23 خرداد 1399

سئول: صادرات کالاهای بشردوستانه به ایران تا یک ماه آینده شروع می گردد

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی اظهار داشت که انتظار داریم صادرات کالاهای بشردوستانه به ایران تا حدود یک ماه دیگر شروع گردد.

22 خرداد 1399

پیش بینی 400 هزار قربانی کرونا در ژاپن در صورت کنترل ناکافی

بر اساس یک پیش بینی مطالعاتی در ژاپن، بدون انجام اقدامات لازم برای کنترل شیوع، شمار قربانیان کروناویروس در این کشور ممکن است به 400 هزار نفر برسد.

20 خرداد 1399
تعداد: (101)