مقالات گردشگری

تسهیل راستا سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان البرز

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: در حوزه سرمایه گذاری و در بخش گردشگری کوشش می کنیم تا با تسهیل جهت سرمایه گذاری اقدام به جذب سرمایه گذار کنیم و میزان سرمایه گذاری را در این استان افزایش دهیم.

4 مرداد 1399

خبرنگاران 4 میلیارد ریال اعتبار برای اردوگاه فرهنگی تربیتی شیروان اختصاص یافت

بجنورد-خبرنگاران- معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شیروان گفت: امسال چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرستانی برای اردوگاه فرهنگی تربیتی امام حسن مجتبی(ع) واقع در روستای زوارم بخش مرکزی این شهرستان اختصاص یافت.

3 مرداد 1399

واکنش به ادعای مراودات اقتصادی اخلالگر ارزی و فرزند دادستان کل کشور

اظهارات امید اسدبیگی متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور در مورد مراودات اقتصادی اش با دادستان کل کشور و فرزند او تکذیب شد.

3 مرداد 1399

معروف ترین جاذبه های دیدنی مسکو؛ شهر افسانه ای تزارها

گردشگران زیادی همیشه از شهر مسکو دیدن می نمایند. البته، در این بین کم نیستند ایرانی هایی که مقصد سفر خود را شهر مسکو انتخاب می نمایند. در مقاله خواندنی بهترین اماکن دیدنی مسکو قصد داریم تا تعدادی از دیدنی های معروف مسکو که شاید تا به حال افراد زیادی به...

2 مرداد 1399

در صیانت از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی با کسی تعارف نداریم

رضا برومند با بیان این مطلب اضافه کرد: عملیات لوله گذاری در گورستان تاریخی حاجی آباد با دستور قضائی متوقف و میزان خسارت توسط کارشناس رسمی برآورد شده است.

22 تیر 1399

ثبت 130 هزار تردد در آزادراه کرج-تهران

باوجود درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لغو سفر های غیرضروری همچنان مردم سفر های خود را ادامه می دهند.

21 تیر 1399

برگزاری دوره های آموزشی برای دهیاران و شوراهای اسلامی بوشهر

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی بوشهر گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی ظرفیتی ارزشمند برای حفاظت از آثار تاریخی استان هستند.

20 تیر 1399

بازسازی حمام شیخ در سلماس به سرانجام می رسد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سلماس گفت: بازسازی حمام تاریخی شیخ تا چند روز دیگر به انتها می رسد.

20 تیر 1399

سرپرست شهرداری بانه از پروژه در دست بازسازی حمام مرزبانی بازدید کرد

سروه قادر خانزاده سرپرست شهرداری بانه با همراهی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بانه سه شنبه 10 تیرماه 99 از پروژه در دست بازسازی و بازسازی حمام تاریخی مرزبانی به منظور برطرف مسائل این اثر تاریخی بازدید کرد.

18 تیر 1399

حمایت از احیای باغ تاریخی مسجد جامع سمنان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: این اداره کل از احیای باغ تاریخی مسجد جامع سمنان حمایت می نماید.

16 تیر 1399

درخواست کمیسیون اروپایی برای گشودن محتاطانه مرزهای داخلی اروپا

کمیسیون اروپایی خواهان گگرددن محتاطانه مرزهای داخلی اروپا برای تعطیلات تابستانی شده و در عین حال درباره بی احتیاطی ها در این راستا که می تواند منجر به افزایش مجدد این بحران گردد هشدار داد.

16 تیر 1399

وزیر راه و شهرسازی: پرونده مسکن مهر تا ماه آینده بسته می گردد

خبرنگاران: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پرونده مسکن مهر تا ماه آینده بسته می گردد، گفت: طرح اقدام ملی مسکن نیز در دستور کار قرار گرفته و تمام افراد واجد شرایط در قالب این طرح صاحب مسکن می شوند.

13 تیر 1399

فارس من، برطرف نگرانی دانشجویان بابت هزینه این ترم خوابگاه ها، دانشجوها هزینه اضافی نمی پردازند

بعضی کاربران سامانه فارس من درخواست نموده اند که هزینه ترم دوم خوابگاه ها از دانشجویان گرفته نشود، خبرنگار این سوژه را پیگیری نموده است.

11 تیر 1399

رباتی که به بیماران کرونایی خوشامد می گوید

دولت ژاپن به تازگی تصمیم گرفته، بیماران مبتلا به ویروس کرونا را که علائم خفیفی دارند در هتل ها نگهداری کند و رباتی هایی تهیه نموده که به این بیماران خوشامد می گوید.

11 تیر 1399

اجرای طرح پژوهشی ثبت ملی گویش رباط کریمی

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رباط کریم گفت: با همکاری فرمانداری و انجمن های میراث فرهنگی شهرستان رباط کریم طرح پژوهشی برای گردآوری مستندات و اطلاعات برای ثبت گویش رباط کریمی در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور آغاز...

10 تیر 1399

خبرنگاران انتقاد از اقدام اندک امارات در مقابله با پولشویی

تهران- خبرنگاران- یک گروه بین المللی بیان کرد که امارات متحده عربی به اندازه کافی اقدامی در راستای جلوگیری از پولشویی و حمایت اقتصادی از تروریست ها انجام نمی دهد.

6 تیر 1399

نظم نوین جهانی در دنیای پساکرونا

به گزارش خبرنگاران، بی بی سی در تحلیلی در این رابطه می نویسد: موضع تهاجمی آمریکا نسبت به چین در خصوص کوتاهی سهوی و احتمالاً با انگیزه اولیه عمدی در بروز و شیوع ویروس کرونا هر روز بالاتر می گیرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در گزارش دهی روزانه خود...

3 تیر 1399

اهدای 160میلیون ریال برای بازسازی مسجد تاریخی چشام داورزن توسط خیّر میراث فرهنگی

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن از اهدای 160 میلیون ریال برای بازسازی و ساخت در و پنجره مسجد تاریخی چشام این شهرستان توسط خیر میراث فرهنگی اطلاع داد.

1 تیر 1399

تهدیدهای سه گانه در آفریقا ، مردم در محاصره کرونا، سیل و ملخ

بارش های سنگین در کشورهای شرق قاره آفریقا و راه افتادن سیل زندگی مردم را با تهدید از راه رسیدن میلیاردها ملخ در اوج بحران کرونا تهدید می نماید.

30 خرداد 1399

زیباترین شهرهای توریستی سوئیس

از یک مرز به مرز دیگر، می توانید کوه های پراکنده زیبا با روستاهای زیبا را در آغوش دره ها ببینید. این کشور در تابستان برای کوهنوردان و در زمستان منطقه ای مناسب برای اسکی بازان است. بهترین مکان ها در سوئیس شهرهای کوچک آن است که دروازه ای به این بهشت است....

28 خرداد 1399
تعداد: (124)