انتشار نقشه ریسک سفر در سراسر دنیا

به گزارش وبلاگ سوبارو، انتشار نقشه خطر سفر در سال 2020 یا نقشه ریسک سفر صورت گرفت و براساس آن نقاط خطرناک و امن دنیا برای مسافران مشخص شدند.

انتشار نقشه ریسک سفر در سراسر دنیا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

نقشه خطر سفر در سال 2020

نقشه ریسک سفر یا نقشه خطر سفر آخر هر سال میلادی از سوی موسسه International SOS منتشر می گردد تا به سازمان ها، سرمایه گذاران و گردشگران خطرات کشورهایی را که در آن فعالیت و مسافرت دارند، بهتر بشناساند. این رتبه بندی، خطرات پزشکی و بهداشتی هر کشور، ریسک امنیتی سفر و یک نمای کلی از مخاطرات در مقصد را نشان می دهد. در این نقشه سفر به ایران کم خطر گزارش شده است. به عبارتی شرایط امنیت در ایران همچون انگلستان، فرانسه، سوئد، عمان، امارات، ازبکستان، چین، ایالت متحده آمریکا و کانادا است. این شرایط با رنگ زرد روی نقشه معین شد. درحالیکه رنگ کشورهای همسایه همچون ترکیه، عربستان و روسیه کمی تیره تر از ایران است، به این منزله که امنیت در این کشورها حدی متوسط دارد.

البته، بخش هایی از ایران بویژه در نوار مرزی غرب و شرق به رنگ نارنجی درآمده که نشان دهنده حد متوسط ریسک امنیت در این بخش ها است. منطقه سیستان و بلوچستان نیز در این نقشه کاملا قرمز شد. رنگ شناسی این نقشه، شرایط ایران را چنین توضیح می دهد: میزان جرم و خشونت کم، عملیات تروریستی محدود و در بعضی مناطق نادر و خدمات امنیتی و اضطراری مؤثر بوده و زیرساخت ها تا حدی سالم است. اما ریسک بهداشت سفر و ایمنی جاده ها در ایران شرایط مناسبی ندارد.

در این نقشه شرایط ریسک بهداشتی و پزشکی سفر متغیر نشان داده شد، یعنی خدمات پزشکی به طور یکسان در تمام نقاط ایران قابل دسترسی نیست و مخاطرات بهداشتی سفر به بخش هایی از ایران از جمله جنوب شرقی و غربی بالا گزارش شده است. این مناطق با علامت هاشور و حروف اختصاری که نشان دهنده میزان مخاطرات بهداشتی است، معین شده اند. شرایط ایران با توجه به رتبه ای که در بخش ریسک بهداشت سفر در این نقشه دارد، چنین توضیح داده شد: ارائه خدمات پزشکی و درمانی در شهرهای بزرگ، از جمله اینکه داروهای تجویزی، خدمات با کیفیت پزشکی، خدمات اورژانسی و مراقبت از دندان معمولا در این شهرها در دسترس است. در مناطق دیگر ممکن است دسترسی به این خدمات محدود باشد، اما خطر ایمنی جاده ها در ایران فقط یک پله با بدترین شرایط فاصله دارد. در این نقشه کشورها به لحاظ ایمنی جاده از بین 10 تا 25 نمره گرفته اند، نمره 10 بهترین و 25 خطرناکترین شرایط ایمنی جاده ها را نشان می دهد. نمره ایران بین 20 تا 24.5 بود. این رتبه بندی به استناد آمارهای سازمان بهداشت جهانی صورت گرفته است.

در بخش دیگری از این نقشه به مهمترین رویدادهای سیاسی هر منطقه یا کشوری در سال 2020 اشاره شده که چشم اندازی از شرایط امنیت در بعضی مناطق با توجه به رخدادهای پیش بینی شده در سال جدید را ترسیم می نماید، مثل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درگیری های آمریکا در خاورمیانه یا تشدید رقابت ژئوپولتیکی و تجاری آمریکا و چین.

در نقشه دیگری درباره بلایای احتمالی طبیعی در سال 2020 برآورد هایی شده تا مسافران هنگام انتخاب مقصد سفر این نکات احتمالی را نیز در نظر بگیرند. در کنار نام ایران نوشته شده است: زلزله.

با وجود اینکه نقشه ریسک سفر به نوعی مرجع تصمیم گیری ها و مشخص مقصد سفر و حتی سرمایه گذاری است، اما در زمان انتشار آن این نکته یادآور شده است: اطلاعات درباره مراقبت ها و خدمات بهداشتی در بعضی کشورها به راحتی در دسترس نیست یا درباره خطرات طبیعی احتمالی در سال 2020 نمی توان پیش بینی های دقیقی داشت. با وجود آنکه سفر به بعضی کشورها از نظر بهداشتی خطرناک اعلام شده ،اما نقدهایی شده که تجربه سفر به این کشورها گویای واقعیت دیگری است، مثلا گفته شد: در کشورهایی مثل مکزیک، برزیل، امارات، ویتنام، تایلند، مالزی، اندونزی با وجود آنکه ریسک بهداشتی سفر پایین اعلام شده اما در واقعیت خدمات پزشکی از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده است. اما مؤسسه انگلیسی Control Risks نقشه دیگری برای سال 2020 منتشر نموده که بیشتر رویکرد سیاسی و امنیتی با در نظر دریافت هنجارهای اجتماعی و مالی دارد. در این نقشه امنیت کشورها با شش رنگ مشخص شرایط شده است: سبز تیره (کمترین خطر امنیتی)، سبز روشن (خطر امنیتی کم)، زرد (خطر امنیتی متوسط)، نارنجی (خطر امنیتی زیاد)، قرمز (خطر امنیتی خیلی زیاد) و آبی (تهدید دریایی).

از طرفی حرف H روی بدن ایران حک شده که مخاطرات سیاسی آن را بالا پیش بینی می نماید که در توضیح شرایط کشورهایی با چنین سطح امنیتی نوشته شد: ثبات سیاسی ندارند و با تحریم و تهدیدات تروریستی، ریسک بالای سرمایه گذاری و ناامنی مالی و اجتماعی مواجهند.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 15 بهمن 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 1847

به "انتشار نقشه ریسک سفر در سراسر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نقشه ریسک سفر در سراسر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید