علی میری با هفتمی به کار خود انتها داد

به گزارش وبلاگ سوبارو به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، میری که با 20 سال سن عنوان جوان ترین وزنه بردار این دسته را یدک می کشد، کار خود را با انتخاب وزنه 152 کیلویی شروع کرد اما پس از دو بار کوشش پیروز شد، از داوران سه چراغ سفید دریافت کند. میری در آخرین فرصت خود نیز پشت وزنه 156 کیلویی نهاده شد اما پس از کشش وزنه، آن را از پشت رها کرد تا به این ترتیب با همان حدنصاب 152 کیلوگرم در مکان ششم قرار بگیرد.

علی میری با هفتمی به کار خود انتها داد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

در این حرکت میونگ جون از کره شمالی با رکورد 160 کیلوگرم به مدال طلا رسید و مدال های نقره و برنز به ترتیب به چیناوونگ وزنه بردار تایلندی و جون وانگ از چین رسید که به ترتیب 158 و 157 کیلوگرم را بالای سر بردند.

علی میری در حرکت دوضرب هم ابتدا پشت وزنه 178 کیلوگرم ایستاد و به راحتی این وزنه را بالای سر برد اما در دو فرصت بعدی، دو بار پشت وزنه های 186 و 187 کیلوگرم ناکام ماند تا با همان حدنصاب 178 کیلوگرم و رکورد مجموع 330 کیلوگرم در مکان هفتم قرار بگیرد.

در حرکت های دوضرب، آیدار کازوف از قزاقستان با رکورد 194 کیلوگرم به مدال طلا رسید و با مهار همین وزنه و رسیدن به حدنصاب 350 کیلوگرم در مجموع، مدال طلای مجموع را نیز از چنگ وزنه بردار کره شمالی خارج کرد. به این ترتیب میونگ جون که طلای یکضرب را به دست آورده بود، با رکورد 190 کیلوگرم در دوضرب، ضمن از دست دادن مدال این حرکت، در مجموع نیز با اختلاف وزن نسبت به نماینده قزاقستان در مکان دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد. مدال برنز مجموع نیز به چیناوونگ از تایلند رسید. نماینده کشور میزبان در دوضرب 191 کیلوگرم را بالای سر برد و با حدنصاب مجموع 349 کیلوگرم، ضمن کسب مدال نقره دوضرب، مدال برنز مجموع را از آن خود کرد.

وزنه بردار چینی اوت کرد

اتفاق مهم رقابتهای دسته 77 کیلوگرم اوت کردن وزنه بردار چینی در حرکت های دوضرب بود. داجین سو که در یکضرب با حدنصاب 150 کیلوگرم هشتم شده بود، در دوضرب، پس از آنکه دو بار وزنه های 186 و 187 کیلویی را نتوانست مهار کند، در سومین انتخاب خود در عین تعجب وزنه 201 کیلویی را درخواست کرد اما این بار هم در مهار وزنه ناموفق عمل کرد تا به این ترتیب از گردونه رقابتها کنار برود.

اوت کردن وزنه بردار چینی بیش از همه به نفع تیم ملی ایران شد، چراکه ایران و چین به همراه تایلند در کورس رقابت برای کسب عنوان قهرمانی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 15 بهمن 1398 گردآورنده: subaru.sale-blog.ir شناسه مطلب: 1838

به "علی میری با هفتمی به کار خود انتها داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی میری با هفتمی به کار خود انتها داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید